Meble skórzane z czasem przestają wyglądać atrakcyjnie. Zdarza się, że nawet profesjonalne czyszczenie nie pomaga, gdy skóra jest uszkodzona mechanicznie. Wtedy warto pomyśleć o ponownym obiciu mebla skórami meblowymi. Co oferują nam sklepy?

Fotele, narożniki, sofy czy kanapy, a także krzesła – skóry meblowe służą do obijania wielu typów mebli, nie tylko tych wypoczynkowych. Skóry naturalne przyciągają uwagę swoim eleganckim wyglądem, a także nadają wnętrzom luksusowy wygląd. Warto jednak pamiętać o tym, że wymagają one odpowiedniej pielęgnacji, aby mogły prezentować się pięknie na lata.

Gdy mebel ze skóry naturalnej nie wygląda już dobrze, można zdecydować się na jego renowację. W zależności od zakresu uszkodzeń renowacja ta może polegać na profesjonalnym czyszczeniu skóry, ale wtedy, gdy jest ona już mocno zniszczona, najlepszym rozwiązaniem może być ponowne obicie mebla.

Skóry meblowe – szeroka gama materiałów do wyboru

Aktualnie praktycznie każdy mebel skórzany można odnowić. Wystarczą specjalne skóry meblowe, którymi obija się go na nowo, aby nadać mu atrakcyjny wygląd. Taka procedura może być wykonana przez profesjonalną firmę zajmującą się renowacją mebli, ale można także podjąć się jej samodzielnie – w sieci można znaleźć wiele poradników, jak we własnym zakresie odnowić meble.

Do wyboru mamy różnorodne skóry meblowe, na przykład mogą być to miękkie i przyjemne w dotyku skóry nappa czy też skóry zamszowe – welurowe. Różne warianty kolorystyki oraz faktur skór powodują, że można dopasować je indywidualnie do aranżacji wnętrza, a tym samym nadać meblom całkowicie nowy wygląd!

Gdzie można zakupić wysokiej jakości skóry meblowe?

Dzisiaj wysokiej jakości skóry meblowe można zakupić w wielu sklepach specjalizujących się w sprzedaży materiałów tapicerskich. Skóry kupujemy wtedy na metry, dopasowując ilość materiału do konkretnego mebla i jego rozmiarów i kształtu.

Swoje zamówienie na skóry meblowe można złożyć także całkowicie przez internet – w sieci znajdziemy szeroką gamę świetnych materiałów w wielu wariantach do wyboru!