Pokój dziecięcy rządzi się swoimi prawami – to królestwo naszych pociech, w którym czują się swobodnie i bezpiecznie. Jego aranżacja musi więc odpowiadać w głównej mierze preferencjom dziecka. Dotyczy to zarówno kolorów ścian, rodzaju mebli, jak i dekoracji okna. Warto jednak pamiętać, że pokój dziecięcy nie służy tylko zabawie, ale także jest miejscem, gdzie ono wypoczywa, śpi oraz się uczy. Przyjrzymy się dzisiaj nieco bliżej wystrojowi okna – możliwości jest wiele, na jakie rozwiązanie więc postawić?

Wystrój okna w pokoju dziecka – o czym warto pamiętać?

Pokój dziecięcy to przestrzeń, która powinna pobudzać wyobraźnie i kreatywność pociechy oraz zachęcać go do nauki, zabawy i zdobywania nowych doświadczeń – dlatego planując jego wystrój nie należy bać się łączenia różnych kolorów, struktur czy wzorów. Odważne połączenia i eksperymenty może nie są wskazane w salonie, jednak w pokoju dziecka jak najbardziej. Jakie czynniki warto jeszcze wziąć wybierając odpowiednią dekorację okna? Nowością w naszym kraju są tkaniny typu black-out, czyli zaciemniające. Są one w stanie zablokować dostęp nawet 99% światła, dzięki czemu w pomieszczeniu w nocy panuje mrok. Kiedyś były one wykorzystywane głównie w hotelach, gdzie liczy się komfort klientów, obecnie coraz częściej pojawiają się w domach prywatnych, ponieważ zapewniają zdrowy i spokojny sen – w przypadku dzieci jest to bardzo wskazane.

Ozdoba okna w salonie dziecka – na jaką postawić?

Istnieje wiele nowoczesnych możliwości, aby atrakcyjnie ozdobić okno w pokoju dziecka. Można postawić na uniwersalne i funkcjonalne rolety rzymskie. Ich zaletą jest szeroki wybór wzorów i kolorów – bez problemu znajdziesz produkt z motywem, który przypadnie dziecku do gustu, na przykład z jego ulubionej bajki.  Zaletą rolet rzymskich jest to, że w każdej chwili możesz je rozmontować oraz uprać tkaninę w pralce – jest to istotna cecha, jeśli chodzi o wyposażenie pokoju dziecka, które chętnie posługuje się kredkami czy farbami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainwestować również w tradycyjne firany do pokoju dziecięcego – na rynku również znajdziemy modele, które ozdobione są atrakcyjnymi akcentami w wielu kolorach.