Zawsze przed wyjściem z domu masz problem z doborem odpowiedniego ubrania? Chociaż Twoja szafa pęka w szwach, to często dochodzisz do wniosku, że nie wiesz co na siebie włożyć? Jest to problem, który dotyczy bardzo szerokiej grupy osób i zazwyczaj wynika z kupowania ubrań pod wpływem impulsu, które wcale do siebie nie pasują. Jego rozwiązaniem jest szafa kapsułowa – to bardzo praktyczna koncepcja, która przypadnie do gust minimalistom. Na czym polega?

Czym jest szafa kapsułowa?

Początków koncepcji, która obecnie jest znana jako szafa kapsułowa, należy szukać w latach 40, w Stanach Zjednoczonych. To właśnie wtedy pojęcie to zaczęło odnosić się do małego zestawu ubrań, które można ze sobą dowolnie łączyć. W latach 70 szafa kapsułowa w dalszym ciągu zdobywała popularność, obecnie jest znana i chętnie wykorzystywana przez szerokie grono kobiet, a nawet mężczyzn. Jaka jest obecna definicja tego praktycznego rozwiązania? W skrócie, to komplet starannie dobranych, klasycznych ubrań, które do siebie pasują i szybko nie wyjdą z mody. Zazwyczaj szafa kapsułowa zawiera kilka rodzajów T-shirtów, białą koszulę, bluzki na ramiączkach, spódnice i sukienkę, żakiet oraz dżinsy i lekkie spodnie. Do tego obuwie, między innymi baleriny, trampki czy sandały.

Szafa kapsułowa – jakie ma zalety?

Dlaczego szafa kapsułowa cieszy się taką popularnością? Przede wszystkim, ponieważ rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Przed wyjściem z domu, nie musisz już zastanawiać się co na siebie włożyć, ponieważ wszystko, co znajduje się w Twojej szafie pasuje do siebie. Możesz niejako ubierać się z zamkniętymi oczami, a i tak Twoja stylizacja będzie nienaganna. W dodatku szafa kapsułowa to oszczędność miejsca – ograniczać liczbę ubrań, więc łatwiej Ci zapanować nad bałaganem w szafie. Dzięki temu, że kupujesz ich mniej, możesz postawić na wysokiej jakości ubrania, wykonane z dobrych gatunkowo tworzyw. Decydując się na garderobę kapsułowa, nie podążasz ślepo za modą – kupujesz jej nowe elementy, tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz, a nie pod wpływem impulsu. W ten sposób możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy.