Twój dom nie jest ocieplony? W takim przypadku warto pomyśleć o remoncie elewacji oraz o jej dociepleniu. To skuteczny sposób, aby zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem!

Termomodernizacja – co to jest?

Coraz więcej osób mieszkających w starszych domach jednorodzinnych decyduje się na prowadzenie termomodernizacji. To działania polegające na kompleksowym dociepleniu budynku, aby uzyskał on lepsze parametry cieplne.

Termomodernizacja polega wówczas przede wszystkim na odpowiednim remoncie elewacji, którego celem jest jej docieplenie. W tym właśnie celu stosuje się najczęściej styropiany, a także wełnę mineralną.

Dodatkowo, w ramach termomodernizacji prowadzi się także innego rodzaju usługi, w tym między innymi:

  • wymianę stolarki okiennej oraz drzwiowej
  • zamontowanie wentylacji z rekuperacją
  • docieplenie dachów budynków
  • docieplenie piwnic

Zmniejsz koszty związane z ogrzewaniem przez remont elewacji

Gdy budynek nie jest docieplony, wówczas można znacznie zmniejszyć koszty jego ogrzewania. Zewnętrzna warstwa dociepleniowa zatrzymuje wówczas skumulowane ciepło w domu. W rezultacie możliwe jest zmniejszenie wydatków na ogrzewanie.

Szacuje się, że po termomodernizacji koszty związane z ogrzewaniem budynku mogą spaść nawet o ponad połowę!

Remont elewacji poprawi estetykę domu

Warto także wskazać, że remont elewacji związany z termomodernizacją może również spowodować poprawę wyglądu budynku. Na materiałach dociepleniowych umieszcza się wówczas nową warstwę tynków, które mogą być pomalowane na różne kolory.

W związku z tym remont elewacji pozwala wówczas na uzyskanie szeregu korzyści związanych nie tylko ze zmniejszeniem kosztów ogrzewania, ale również poprawia estetykę całego budynku.

Komu zlecić remont elewacji?

Aktualnie w Polsce działa wiele firm zajmujących się prowadzenie kompleksowych usług w ramach termomodernizacji domów, które mogą wykonać dla swoich klientów także kompleksowe prace remontowe.

Artykuł powstał przy współpracy z: usługi elewacyjne łódź