Na karoserii Twojego samochodu pojawiły się nieestetyczne rysy lub punktowe uszkodzenia? Są one bolączką niemal każdego właściciela samochodu. Ich przyczyny bywają różne – niewłaściwa pielęgnacja, uszkodzenia mechaniczne, odpryskujące na drodze kamieni. Niezależnie od powodu ich powstania, wymagają odpowiedniego podejścia – ignorowanie takiego stanu może przyczynić się do jeszcze większych uszkodzeń oraz korozji. Nie oznacza to jednak, że od razu musisz decydować się na kosztowne lakierowanie całego samochodu. Dużym zainteresowaniem cieszy się nowatorska technologia SPOT, która ma zastosowanie w przypadku niedużych usterek karoserii. Dowiedz się na czym polega.

Lakierowanie techniką SPOT – co musisz o nim wiedzieć?

Tradycyjne lakierowanie zazwyczaj wymaga demontażu poszczególnego elementu oraz przeniesienia go do zamkniętych komór bezpyłowych, gdzie zostanie od pokryty kolejnymi warstwami lakieru. Proces ten jest dosyć skomplikowany, pracochłonny, a przede wszystkim kosztowny. Jednak drobne usterki wcale nie wymagają tak kompleksowego podejścia – w wielu sytuacjach sprawdza się lakierowanie techniką SPOT. Na czym ono polega? Przede wszystkim odbywa się bez demontażu konkretnego elementu, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Lakierowanie przeprowadza się dokładnie w miejscu usterki – jej okolice są cieniowanie, dzięki czemu różnica w kolorach nie rzuca się w oczy. To łatwy i nieskomplikowany sposób, aby poradzić sobie z nieestetycznymi rysami na karoserii samochodu.

Zalety lakierowania karoserii metodą SPOT

W jakiej sytuacji lakiernik może podjąć się lakierowania typu SPOT? Najczęściej wykonuje się to, gdy usterka jest mała i nie obejmuje dużej części elementu – za jej pomocą lakieruje się nadkola samochodu, zderzaki oraz drzwi. Ostateczną decyzją podejmuje jednak specjalista, po wcześniejszym obejrzeniu niedoskonałości. Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie zaproponuje Ci najlepszą metodę, aby przywrócić karoserii dawną świetność. Technologia lakierowania SPOT jest jednak coraz częściej wykorzystywana, głównie ze względu na korzyści jakie za sobą niesie. Co można do nich zaliczyć? Wiele osób docenia niskie koszty usługi – szczególnie w porównaniu z tradycyjnym lakierowaniem. Mimo przystępnej ceny można uzyskać doskonałe efekty – naprawa usterki jest praktycznie niewidoczna, a świeżo położony lakier jest wytrzymały na czynniki zewnętrzne.