Szukasz atrakcyjnej ozdoby pustej ściany we wnętrzu? Nie lubisz banalnych i schematycznych rozwiązań? A do tego cenisz naturalne materiały w stonowanych kolorach? Nowym trendem, który w krótkim czasie podbił serca projektantów wnętrz, jest korek na ścianach. To bardzo uniwersalny i wszechstronny materiał, który niesie za sobą wiele korzyści. Dopiero nie dawno przekonano się, że wykonane z niego dekorację potrafią być bardzo atrakcyjne,  przyciągając spojrzenia innych i robiąc na nich duże wrażenie. Dowiedz się o nim nieco więcej!

Jasny korek na ścianie – co musisz o nim wiedzieć?

Korek to praktyczny materiał już od wielu lat stosowany w budownictwie i wnętrzach. Wyróżnić można różne jego rodzaje stosowane w różnych okolicznościach. Korek ekspandowany stanowi alternatywę styropianu oraz wełny mineralnej, dzięki czemu jest pełni rolę doskonałej izolacji akustycznej, termicznej i antywibracyjnej. Chętnie decydują się na niego osoby, które chcą wyciszyć wnętrze swojego domu – uważa się, że skuteczność płyt dźwiękochłonnych wykonanych z tego materiału sięga nawet 76,8%. Zaletą korkowych wykładzin jest ponadprzeciętna trwałość. Niektóre badania wykazały, że nawet po 50 lat użytkowania nie traci on swoich właściwości użytkowych. W dodatku jest odporny na wilgoć i trudne warunki atmosferyczne. Zastanawiając się nad licznymi zaletami tego materiału, nic dziwnego, że zaczął pojawiać się również we wnętrzach.

Korek we wnętrzach – atrakcyjny i funkcjonalny

Dekoracyjne płyty korkowe to sposób na oryginalne ozdobienie wnętrza. Dostępne są one w szerokiej gamie tekstur oraz kolorów. Niezależnie od charakteru, w którym utrzymane jest Twoje wnętrze, z pewnością znajdziesz produkt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Dużym powodzeniem cieszą się zarówno korki w naturalnym odcieniu, jak i bielone czy malowane na ciemniejsze barwy. Ściana, na której znajdują się płyty z niego wykonane, jest nie tylko atrakcyjna pod względem estetycznym, ale też ciepła, odporna na zabrudzenia i antystatyczna. Rozwiązanie to sprawdzi się także w młodzieżowym pokoju lub w biurze, ponieważ stanowi alternatywę tablic korkowych.