Zmywarka kuchenna może nie tylko pozmywać naczynia, ale również je wysuszyć. Co jednak wtedy, gdy nie mamy w kuchni takiego urządzenia, albo część naczyń myjemy ręcznie?

Do szafek powinniśmy odkładać czyste i suche naczynia. Oto najbardziej popularne sposoby na ich wysuszenie!

Ściereczka do ociekania

Naczynia ułożone na ręczniku na blacie albo na specjalnej ściereczce – macie do ociekania to prosty i tani sposób na ich wysuszenie. Minusem jest jednak brak możliwość rozłożenia dużej liczby naczyń – wtedy potrzebujemy już kilku ściereczek. Pod wysuszeniu ściereczkę suszymy i możemy schować do szafki.

Suszarka na naczynia

Suszarki do naczyń kuchennych możemy zakupić obecnie w wielu wariantach do wyboru – z drutu metalowego czy z plastiku. Suszarka wymaga miejsca na blacie, w komorze zlewozmywaka, ale możemy też zamontować ją w szafce kuchennej. Trzeba pamiętać o regularnym usuwaniu wody z suszarki, która narażona jest też na zabrudzenia.

Wycieranie naczyń po myciu

Możemy też od razu wycierać naczynia po ich umyciu. Najlepiej w tym celu wykorzystać ręczniki bawełniane albo ściereczki z mikrofibry, które bardzo dobrze zbierają wilgoć. Oczywiście, w tym przypadku potrzebujemy też więcej czasu.