Aranżacja łazienki to nie tylko płytki czy ceramika. To także detale, które powodują, że całe wnętrze może prezentować się spójnie i przyjemnie dla oka. Pod uwagę należy wziąć zatem wygląd baterii łazienkowych, które dostępne są obecnie w wielu wersjach do wyboru. Jak dopasować armaturę do wykończenia łazienki?

W sklepach czeka na nas szeroka gama różnych baterii łazienkowych. Są to baterie do umywalki, wanny, prysznica czy też do bidetu. Przy ich doborze najczęściej patrzymy na estetykę, aby pasowały one do całego wnętrza, ale, oczywiście, należy także wybrać taką armaturę, która będzie cechowała się bardzo dobrymi parametrami technicznymi.

Skupmy się tutaj jednak na kwestii wyglądu baterii łazienkowych. Czym warto kierować się przy doborze tych elementów do aranżacji wnętrza?

Armatura do łazienki tradycyjnej i nowoczesnej

Style aranżacji łazienek możemy podzielić zasadniczo na dwie kategorie, a mianowicie na aranżacje tradycyjne oraz nowoczesne. Do nich możemy następnie dopasować odpowiednie baterie łazienkowe.

Aktualnie największym zainteresowaniem cieszą się baterie w nowoczesnym stylu. Są to najczęściej baterie posiadające prosty wygląd, bez zbędnych ozdobników. Posiadają rączki mieszalnikowe, ale mogą też posiadać specjalne pokrętła wkomponowane w korpus. Najczęściej wybierane są wtedy baterie w kolorze srebrnym. Najlepiej sprawdzają się we wnętrzach współczesnych.

Z kolei wtedy, gdy wybieramy styl aranżacji nawiązujący do tradycyjnych przestrzeni, na przykład łazienka ma mieć styl orientalny, klasyczny, rustykalny, wtedy warto zdecydować się na baterie stylizowane na dawne. Są to baterie z osobnymi kurkami do odkręcenia wody, baterie posiadające długie, dekoracyjne wylewki, a także baterie w innych kolorach, na przykład złotym czy miedzianym.

Poszukaj inspiracji on-line!

Nie wiesz, jakie baterie łazienkowe wybrać do swojej łazienki? Wiele pomysłów na jej wykończenie możesz znaleźć już teraz on-line!

Na portalach wnętrzarskich, blogach czy w serwisach społecznościowych pod odpowiednimi hasłami można już teraz znaleźć mnóstwo inspiracji dotyczących doboru armatury do wyglądu wnętrza łazienki.