Hale stalowe zyskują coraz większą popularność. Cenione są za funkcjonalność, uniwersalność oraz mobilność. Wykorzystuje się już nie tylko jako hale magazynowe i produkcyjne, ale także obiekty idealne do uprawiania sportów. Większość popularnych dyscyplin sportowych wymaga dużej przestrzeni – zarówno, jeśli chodzi o powierzchnie, jak i wysokość. Nic dziwnego, że zadaszone hale sportowe powstałe poprzez spawanie konstrukcji stalowych w krótkim czasie podbiły serca wielu miłośników aktywności fizycznych. Tego rodzaju obiekty sprawdzają się jako lodowisko, basen czy hala do uprawiania atletyki lub sportów drużynowych. Wymienimy kilka zalet, jaka niesie za sobą wykorzystanie stalowych obiektów do uprawiania sportu.

Przestrzeń dopasowana do potrzeb

Ogromną zaletą hal stalowych jest możliwość przystosowania obiektu do potrzeb użytkowników oraz uprawianej dyscypliny sportowej. Zawsze jednak zapewniają one maksimum przestrzeni – jest to możliwe, ponieważ korzystają głównie z podpór rozmieszczonych wzdłuż ścian, dzięki czemu środek obiektu jest pusty. Zapewnia sportowcom odpowiednią ilość miejsca, a ponadto słupy nie zasłaniają widowni. Atutem takich konstrukcji jest też to, że łatwo je przystosować do zmieniających się warunków. Przedłużenie hali, dodanie dodatkowych elementów doświetlających czy przeszklonych ścian jest możliwe w każdym momencie i nie stanowi żadnego problemu. Jeżeli wiec inwestor pragnie zmienić sposób użytkowania budynku może to zrobić bez dużych nakładów finansowych.

Łatwy montaż i niskie ceny

Specyficzna konstrukcja hal stalowych sprawia, że z łatwością można zamontować wewnątrz wszystkie niezbędne systemy, takie jak klimatyzacja czy wentylacja. Dużym wyzwaniem nie jest nawet wykonanie instalacji oddymiających czy przeciwpożarowych. W budynku można ułożyć okablowanie elektryczne – i to w bardzo krótkim czasie. Łatwa jest również zmiana nawierzchni – wnętrze może być pokryte parkietem lub nawierzchnią ziemną, w zależności od potrzeb użytkowników. Budowa hali stalowej to zdecydowanie mniejsze koszty niż tradycyjnych murowanych budynków.