Rolki na liniach produkcyjnych z czasem przestają pełnić swoją funkcję. Starcie warstwy gumy powoduje, że przestają one działać prawidłowo. W takim przypadku można wykonać gumowanie rolek ponownie.

Prawidłowa praca linii produkcyjnych

Linie produkcyjne wyposażone są w taśmy przesyłowe, które poruszają się po rolkach. Rolki te pozwalają na sprawne przesuwanie się taśm, a tym samym odpowiadają za prawidłowe prowadzenie procesów technologicznych.

W wyniku tarcia dochodzi jednak do stopniowego uszkodzenia rolek. Znajdująca się na nich warstwa gumy, która nadaje im właściwości antypoślizgowe, zaczyna się ścierać. W rezultacie rolki i współpracujące z nimi taśmy przestają działać prawidłowo.

Ponowne gumowanie rolek linii produkcyjnych

Gdy dochodzi do takiej właśnie usterki, czyli do starcia się gumy na rolkach, wówczas nie trzeba wymieniać ich na nowe, co również związane jest ze sporym kosztem.

Alternatywa to gumowanie rolek, czyli proces polegający na ponownym nałożeniu na nich warstwy gumy. Taka regeneracja jest znacznie tańsza, a przy tym pozwala na uzyskanie maksymalnych efektów!

Zalety gumowania rolek:

  • zmniejszenie kosztów
  • ponowna, sprawna praca rolek
  • przywrócenie efektywności pracy linii produkcyjnych
  • korzyść dla środowiska naturalnego

Do gumowania rolek stosuje się różnego rodzaju gumy, dlatego też ich rodzaj może być indywidualnie dopasowany do konkretnego przeznaczenia. Podczas prac bandażuje się rolki, a potem wulkanizuje się je w specjalnym urządzeniu. Powstałe powłoki są trudnościeralne, trudnopalne, niebrudzące, odporne na oleje i wysokie temperatury.

Gdzie można przeprowadzić gumowanie rolek?

Aktualnie usługi związane z gumowaniem rolek można znaleźć już teraz online. W prowadzeniu tego typu usług specjalizują się firmy dostarczające różne wyroby gumowe.

Podsumowując, poprzez proces ponownego gumowania rolek można nadać im pierwotne właściwości bez konieczności zakupu nowych rolek. To przede wszystkim znaczna oszczędność pieniędzy związana z przywróceniem sprawności linii produkcyjnych!