Baterie kuchenne, czyli baterie zlewozmywakowe dostępne są obecnie w różnych wariantach do wyboru. Głównym elementem baterii tego typu jest jej wylewka. Jak sprawdzi się najlepiej?

Armatura do łazienki może nastręczać dużo problemów w doborze. Zanim zatem zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, powinniśmy zapoznać się z różnymi propozycjami od producentów.

Przy zakupie baterii kuchennej najważniejszym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest jej wylewka, czyli element, przez który wylewa się woda. To właśnie od niej będzie zależał komfort korzystania ze zlewozmywaka w kuchni.

Rodzaje wylewek stosowanych w bateriach kuchennych:

  • wylewki standardowe – najczęściej są uniesione ku górze pod kątem, najczęściej posiadają funkcję obrotu pozwalającą na skierowanie strumienia wody w odpowiednią stronę, polecane do zlewozmywaków jednokomorowych i dwukomorowych
  • wylewki wyciągane – coraz bardziej popularne wylewki z funkcją wyciągania, posiadają długi wężyk, który możemy wyciągnąć, na przykład w celu łatwiejszego umycia większych przedmiotów czy napełnienia dużego garnka
  • wylewki wysokie – są wyższe niż standardowe wylewki, posiadają kształt litery U albo C, a także najczęściej funkcję obrotu, mogą posiadać także wyciągane wężyki oraz mogą być elastyczne
  • wylewki składane (podokienne) – wylewki te posiadają możliwość składania, polecane są do zlewozmywaków umieszczonych pod oknem, aby można było je otwierać

Gdy zależy nam na komforcie, to baterie zlewozmywakowe, na które warto zwrócić szczególną uwagę, to takie, które posiadają wylewki wyciągane. Gdy liczy się estetyka, ciekawym wyborem będą też wylewki wysokie, które posiadają elastyczną końcówkę, którą można sterować.

Przy doborze odpowiedniej baterii zlewozmywakowej do kuchni pamiętajmy także o tym, aby zwrócić uwagę na wysokość jej montażu, aby korzystanie ze zlewozmywaka było komfortowe.

Z aktualnymi modelami dostępnymi w sprzedaży można zapoznać się już teraz on-line na stronach internetowych producentów oraz w sklepach on-line.